Źródło: http://kuchniaaleex.blogspot.com/2010/07/saatka-krakowska-wg-aleex.html
Nie wiem, jaka jest prawdziwa nazwa tej salatki. I czy w ogole jest. Nazwalam ja tak, poniewaz przepis przywiozlam z Krakowa, od mojej ciotki. Salatke polubilam od razu, spodobal mi sie jej wyglad, ta barwna mieszanina warzyw na talerzu. No i oczywiscie smak. Salatka naprawde jest znakomita. Chrupiaca kukurydza, kulisty groszek doskonale czuja sie w towarzystwie jedrnego, soczystego ogorka, purpur...
Przepis jest banalnie prosty, przyprawa wychodzi... ⇖ 1672
Przepis proste ciasto ucierane z truskawkami i... ⇖ 1493