260472 przepisów z 712 blogów

Pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi na Swoje pytanie na tej stronie? Możesz się z nami skontaktować wysyłając email na adres: ronddel@gmail.com. W treści wiadomości umieść nazwę i adres bloga, którego dotyczy problem. Na wszystkie maile staramy się odpowiadać jak najszybciej.

 

1. Jak zgłosić blog do serwisu Rondel.pl?

Aby poprawnie zgłosić swój blog kulinarny do naszego serwisu, należy umieścić banerek na blogu, a następnie wysłać formularz zgłoszeniowy. Dzięki temu upewnimy się, że zgłoszony blog jest Twóją własnością. Weryfikujemy blogi do kilku dni roboczych, ale zwykle potrzebujemy na to 1-2 dni.

2. Jak dodać banerek na bloga?

Poniżej prezentujemy krótkie instrukcje w jaki sposób zamieścić banerek na najpopularniejszych platformach blogowych.

Blogger.com/Blogspot.com

W panelu administracyjnym bloga przejdź w Układ i wskaż miejsce, w którym ma się ukazać pobrany banerek, klikając Dodaj gażdżet. Następnie z wyświetlonej listy wybierz HTML/JavaScript. Pole Tytuł pozostaw puste lub wpisz dowolne słowa, natomiast w polu Treść wklej kod banerka. Zapisz zmiany, a następnie kliknij Zapisz rozmieszczenie (przycisk znajduje się u góry ekranu).

Wordpress.com

Wiele szablonów na platformie wordpress.com wspiera "widgety". Jeżeli masz zainstalowany taki szablon, odszukaj w menu "Wygląd" zakładkę "Widget" i przeciągnij "wiget text" do prawej kolumny. Potem wpisz tytuł oraz wklej kod naszego banerka - możesz go znaleźć w zakładce - Dodaj bloga.

Blogi oparte na skrypcie Wordpress

Jeżeli szablon Twojego bloga wspiera "Widgety", zastosuj powyższą instrukcję dotyczącą platformy wordpress.com. Kod banerka możesz także zamieścić na blogu bezpośrednio, edytując kod html szablonu np. sidebar.php (panel boczny) lub footer.php (stopka bloga).

   

3. Jak włączyć i prawidłowo ustawić kanał RSS na moim blogu?

Blogger.com/Blogspot.com

W panelu bloga kliknij Ustawienia, dalej wejdź do zakładki Inne i w miejscu "Zezwalaj na kanał w blogu" wskaż opcję "Pełny".

Blogi oparte na skrypcie Wordpress

Zaloguj się do panelu administracyjnego Twojego bloga, następnie rozwiń zakładkę ustawienia i wybierz "Czytanie". Kolejnym krokiem jest znalezienie opcji  "W kanałach nowości wyświetlaj" i ustawienie w niej "całą treść" oraz opcji "Kanały nowości wyświetlają ostatnie" i wstawienie wartości, która odpowiada ilości wpisów na naszym blogu (po pobraniu wpisów przez nasz serwis można tą wartość zmienić na np. 5 wpisów). 

W przypadku blogów opartych na skrypcie Wordpress ważne jest również zainstalowanie pluginu/wtyczki, która umieszcza zdjęcia w kanale RSS. Taką wtyczką jest np. "Zdjęcia do wpisów w RSS" i obecnie tą wtyczkę rekomendujemy. 

4. Czy po zgłoszeniu bloga, wszystkie przepisy z mojego bloga pojawią się w serwie Rondel.pl?

Zarówno platforma blogger.com/blogspot.com oraz wordpress umożliwia pobieranie wszystkich wpisów z bloga - wystarczy odpowiednio ustawić kanał RSS. Inne platformy przeważnie udostępniają do 20 najnowszych przepisów, dlatego też pobranie wszystkich wpisów jest niemożliwe. Po dodaniu bloga i pomyślnej weryfikacji, przepisy pobierane są i wyświetlane w serwisie już na bieżąco.

5. Jak długo trzeba czekać, aby najnowsze wpisy z mojego bloga pojawiły się w serwisie Rondel.pl?

Blog co godzinę jest sprawdzany odnośnie nowych wpisów. Gdy przepis zostanie pobrany, natychmiast pojawi się w serwisie.

5. Dlaczego przepisy z mojego bloga nie posiadają obrazków?

Nie wszystkie platformy na których prowadzone są blogi, udostępniają w kanale RSS obrazki. Z tego powodu też nie jesteśmy w stanie ich zaciągnąć do serwisu.


Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM