Źródło: http://majaskorupska.blogspot.com/2023/08/galette-z-nektarynkami-wedug-rozkoszny.html
Galette to moje ulubione ciasto. Jest to tarta francuska, którą nazywa się też szybką albo niedbałą. To chyba najłatwiejsza tarta, ponieważ nie trzeba formować spodu, wychładzać go i podpiekać, wystarczy rozwałkować spód na placek, nałożyć nadzienie, zawinąć brzeg do środka i piec. Ciasto jest łatwe, ale trzeba mieć na nie dobry przepis, bo jest to trochę inne...
Przepis jest banalnie prosty, przyprawa wychodzi... ⇖ 1663
Przepis proste ciasto ucierane z truskawkami i... ⇖ 1485